Esther Williams, Tom i Jerry

   

     

       Mogłabym pisać o fabule tego filmu, ale w tym obrazie najbardziej interesująca – bo odrealniona – jest sekwencja snu postaci, którą gra tutaj amerykańska aktorka i pływaczka – Esther Williams.

      „Dangerous when wet” to muzyczne dzieło z 1953 roku w reżyserii Charlesa Waltersa, stworzone w technikolorze w wytwórni Metro Goldwyn Mayer. 

       Przedstawiony w filmie obraz świata rzeczywistego na niecałe dziesięć minut ulega zmianie, łącząc się z animacją, w której widzimy postaci z kreskówki „Tom i Jerry.” 

       Magicznym jest moment, kiedy główna bohaterka Katie zasypia, a jej młodsza siostra czyta jej z komiksu opowieści kota i myszki. Kadr kamery ze śpiącej Katie przesuwa się delikatnie do świata komiksu, a potem rozpada się i widzimy sen, w którym możemy podziwiać pokaz jej podwodnego baletu! Pomieszanie, połączenie obrazu świata rzeczywistego z animacją, stanowiące do tego wizję senną, to duża alternatywa w odbiorze świata. I do tego vintage kreskówka!

       Esther Williams uparła się, że cała tę scenę chce odtworzyć naprawdę pod wodą i zrobiła to. Pomimo tego, nie wyglądało to zbyt realistycznie, dlatego animatorzy dodali różowe bąbelki powietrza, wychodzące z jej ust, które warte były 50 tys. dolarów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *